Okna a dveře pro novostavbu, renovaci a sanaci

Moderní technika ve stylu Vašeho domu!

Okna a dveře vytvářejí fasádu a formují styl Vašeho domu jako žádná jiná část stavby.

FINSTRAL má pro každý požadavek vhodnou variantu. Vedle volného výběru materiálu a s tím spojených výhod nabízí velký počet profilů rámů, povrchů, barev a dodatečných výbav požadavky na novostavbu, rekonstrukci staré stavby a sanaci.

Dřevěná eurookna to je klasika v moderním stylu

Eurookna vyrábíme ze tří nebo čtyř vrstvých hranolů, které zajišťují výbornou tvarovou stabilitu eurooken a špičkové tepelně izolační vlastnosti.

Špičková povrchová úprava zaručí, že při minimálních nárocích na údržbu vydrží eurookna dlouhé roky.

Standardně jsou eurookna opatřena kvalitním celoobvodovým kováním, které již v základní sadě opatřena dvěma uzávěry pro zvýšenou bezpečnost proti vloupání.

Oslovte nás poptávkou a naši odborní partneři Vám zdarma poradí, jaká eurookna jsou pro Vás ta nejvhodnější.

Funkční prvky eurookna
Eurookna by měla mít pro správnou funkci některé prvky, na které je dobré se při výběru soustředit:

 1. Izolační dvojsklo či trojsklo s měkkou vrstvou kovu (tzv. soft coating), která odráží tepelnou energii zpět do místnosti a zabraňuje tak úniku tepla. Prostor mezi skly je vyplněn inertním plynem, který zajišťuje izolační vlastnosti skla.
 2. Hermetické utěsnění izolačního skla vrstvou speciálního silikonového tmelu.
 3. Distanční rámeček mezi skly, tvoří tzv. teplý okraj, který zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Optimální šířka rámečku je 16 mm. Hluboké zapuštění skla do rámu výrazně omezuje rosení oken a tvorba kondenzátu na spodní straně skel.
 4. Křídlová okapnička chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy.
 5. Zasklívací lišta kryje z interiéru spáru mezi rámem a lištou.
 6. Středové těsnění v rozích okna pevně spojené, je dlouhodobě pružné.
 7. Drážka pro celoobvodové kování s uzavíracími a bezpečnostními body po obvodu dřevěného okna.
 8. Rámová hliníková okapnice chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy. Od křídla ji odděluje těsnění, které zajišťuje úplné přerušení tepelného mostu a tak zlepšuje izolační vlastnosti oken. Speciální koncovky a silikonový tmel brání zatékání vody na dřevo.
 9. Dřevěné profily okenních systémů Soft-line mají z venkovní strany zaoblené hran v rádiusu 6 mm. Lepené jsou speciálním voděodolným lepidlem.
 10. Drážka pro osazení venkovního parapetu.
 11. Drážka pro osazení vnitřního parapetu.
 12. Druhé těsnění zvyšuje zvukověizolační vlastnosti okna.
 13. Spodní teplý okraj rámu okna (na přání) zvyšuje tepelněizolační vlastnosti připojovací spáry a prodlužuje životnost okna.

Dřevohliníková okna – bezúdržbová eurookna s dokonalou ochranou

Dřevohliníková okna jsou řešením pro každého, kdo chce mít dřevěná okna, ale nechce si přidělávat starosti s údržbou povrchu eurooken. Pořízení dřevohliníkových oken to je investice do budoucnosti, protože spojuje špičkové tepelně izolační vlastnosti dřevěných oken s perfektní ochranou díky hliníkovému plášti.

Oslovte nás poptávkou a můžete získat okna, která jsou špičkou v konstrukci oken.

Bezúdržbovost a neomezená životnost, to jsou přednosti, do kterých se vyplatí investovat.

Dřevohliník - Vaše sázka na jistou
Z interiéru jde o klasická dřevěná eurookna – pocitově teplý materiál, který zdůrazní krásu a luxus každého bytu. Ať už zvolíte smrk, borovici, dub nebo exotické meranti, vždy budete mít doma prvek, který bude lahodit oku. Podobně jako u eurooken můžete volit napojovanou nebo nenapojovanou variantu eurohranolu.

Na venkovní straně jsou okna chráněna pláštěm z hliníku. Ten můžete doladit z nepřeberné škály barev třeba v odstínu fasády domu nebo zvolit design v imitaci dřeva. Aby byl pohled dokonalý, můžete vybírat z nabídky pěti produktových řad, které se zásadně liší designem opláštění.

Řez dřevohliníkovým oknem

 1. Izolační zasklení. Volit lze mezi dvojsklem a trojsklem, navíc je pokryto měkou vrstvou kovu (tzv. soft coating), která odráží tepelnou energii zpět do místnosti a zabraňuje tak úniku tepla. Hluboké uložení izolačního skla omezí rosení a tvorbu kondenzátu v dolní části skla.
 2. Hermetické utěsnění izolačního skla vrstvou speciálního silikonového tmelu.
 3. Termodistanční rámeček mezi skly, tvoří tzv. teplý okraj, který zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Optimální šířka rámečku je 16 mm.
 4. Hliníkové opláštění dřevěných profilů z exteriérové strany chrání okno před klimatickými vlivy.
 5. Dvojité středové těsnění.
 6. Drážka pro celoobvodové kování s uzavíracími bezpečnostními body po celém obvodu dřevohliníkového okna.
 7. Dřevěné profily okenních systémů jsou lepené speciálním voděodolným lepidlem.
 8. Třetí těsnění zvyšuje zvukověizolační vlastností okna.
 9. Spodní teplý okraj rámu okna (na přání) zvyšuje tepelněizolační vlastnosti připojovací spáry a prodlužuje životnost okna.

Hliníkové systémy - luxus s neomezenou životností

S našimi hliníkovými výrobky se setkáte v řadě komerčních objektů, ale v poslední době stále častěji i v rodinných domech.

Hliníkové okenní a dveřní systémy se stávají neodmyslitelnou součástí moderní architektury. Svou cenou sice patří mezi luxusnější výrobky, ale svými užitnými vlastnostmi je kvalitním základem každého domu.

Oslovte nás poptávkou a my Vám připravíme řešení přesně podle Vašich potřeb.

Proč zvolit hliníková okna a dveře?

Hliníková okna se vyznačují:

 • minimálními nároky na údržbu
 • vysokou tvarovou stálostí a pevností
 • odolností proti mechanickému poškození
 • odolností proti vlivům prostředí
 • elegantní a moderní vzhledem
 • širokými možnostmi barevného provedení
 • velmi vhodné jsou pro řešení velkých prosklených ploch

Okna GEALAN

Firma GEALAN vyvinula koncepci IQ před zhruba 8 lety se sloganem "Okenní systémy IQ – inteligence v systému, kvalita v detailu" jako zastřešující značku. V mezidobí se pečeť kvality "Okenní systémy IQ" ujala v branži jako značka kvality. Firma GEALAN Fenster-Systeme prokázala svou výkonnost inteligentními řešeními problémů, jako jsou barevné akrylkolorové profily, inovativní systémy profilů, a dala tím zpracovatelům jejích výrobků do ruky úspěšné moduly pro zdárné prosazení se na trhu.

Okna řady Gealan S8000 IQ
Šestikomorový profil Gealan S8000 IQ se svými vynikajícími tepelně-technickými vlastnostmi šetří energii na vytápění, a to vše ve výhodné cenové kategorii. Klasický vzhled vyhovuje každé stavební situaci a umožní majiteli domu či bytu kreativitu bez hranic.

Rámy
Profily Gealan S8000 IQ jsou zhotoveny ze stabilizovaného, tvrdého PVC. Přednosti tohoto materiálu zaručují, že okna mají dlouhou životnost při stálé kvalitě. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům. Profilový systém Gealan S8000 IQ dosahuje díky konstrukční hloubce 74 mm a 6ti-komorovému systému vynikající hodnoty tepelné izolace a spojuje moderní design s nejnovějšími aspekty okenní techniky. Křídla jsou dostupná ve dvou variantách a to rovné nebo předsazené křídlo.

Těsnění
Profily Gealan S8000 IQ jsou standardně dodávány s dvojitým dorazovým těsněním, zajišťujícím výbornou těsnost spáry mezi okenním rámem a křídlem. Černé estetické těsnění typu TPE zajišťuje dlouholetou životnost.

Rozmanitost tvarů, široká paleta barev
Profilový systém Gealan S8000 IQ uspokojí i nejnáročnější zákazníky, protože nabízí možnost vyrábět různé typy oken: např. okna otevíravá, výklopná nebo kombinace otevíravá a výklopná, pevné zasklení, kombinace okenních prvků, zvláštní kombinace různých druhů a velikostí. Profily Gealan S8000 IQ jsou dodávány v široké škále barev, včetně zdařilých imitací dřeva.

Tepelná a zvuková izolace
Okna z profilů Gealan S8000 IQ vykazují vynikající tepelně technické vlastnosti a splňují požadavky normy: ČSN 730540-2 Tepelná ochrana budov a požadavky na vynikající zvukovou izolaci.

Tepelná izolace rámu
Uf = 1,18 W/m²K včetně ocelové výztuhy v provedení s dvojitým dorazovým těsněním. Uw = 1,2 W/m²K s dvojsklem, Uw = 0,87 W/m²K s trojsklem.

Zvuková izolace
Třída vzduchové neprůzvučnosti až do 49 dB podle typu zabudovaného skla.

Okna z profilových systému Gealan S8000 IQ zajišťují vynikající tepelně technické vlastnosti šestikomorového systému a to za velmi příznivou cenu.

GEALAN S 8000 IQ

Odpovědí na specifické požadavky zákazníků je 6-ti komorový systém z profilu předsazeným i nepředsazeným křídlem. Šířka rámu 74 mm, šířka křídla 84,5 mm zajišťuje vynikající tepelnou izolaci. Vzhledem k tomu, že ochrana a bezpečnost jsou důležitým kritériem pro výběr okna, okna ze systému S 8000 IQ mohou být vybaveny bezpečnostními skly a kováním proti násilnému vniknutí. profil třídy A (tloušťka stěn 3 mm dle norem) standardní bílá barva (na vyžádání je možné okna dodat v barvách-bílá/dekor, dekor/dekor) kvalita dle RAL, GKF a dalších DIN EN ISO 9001 (norma bezpečnosti, evropská norma, systém jakosti)6ti komorový systém.

Vlastnosti profilu
Vynikající tepelná izolace díky šesti komorám v osazovacím rámu a křídle.
Velmi dobrá stabilita díky velkým ocelovým výztužím v osazovacím rámu a křídle.
Vysoký komfort čištění díky příslušně dimenzované drážce rámu.
Volitelně v plošně odsazeném provedení s dvojnásobně zkosenou zasklívací lištou nebo v poloplošně odsazeném provedení s kulatou zasklívací lištou.

Okna řady Gealan 9000

Šestikomorová struktura rámu a křídla zaručuje dobrou tepelnou i zvukovou izolaci.

Pečlivě propracované konstrukční detaily kombinovaného systému S 9000 umožňují dosáhnout výtečného součinitele prostupu tepla v hodnotě Uw = 0,96 W/m2K. Inteligentní systém rozmístění těsnění ve 3 úrovních přispívá ke zvýšení tepelně izolačních vlastností.